Vücut estetik ameliyatı, yüz estetik ameliyatı
Karın estetik ameliyatı, estetik lazer uygulamaları
 İstanbul plastik ve estetik cerrahi merkezi
  Bulunduğunuz bölüm : Estetik > Göz Altı Morlukları Tedavisi | Lazerle Göz Altı Morluğu Ameliyatı

Göz Altı Morlukları Tedavisi | Lazerle Göz Altı Morluğu Ameliyatı

Göz altı morlukları tedavisi lazer ile kesin ve kalıcı çözümü, göz çevresi morluklarının ve gözaltı morluğunun tedavi yöntemlerini öğrenmek için okuyunuz.

Göz Altı Morluğu ve Tedavisi

Gözaltı morlukları çoğunlukla genetik kökenlidir, yani gözaltı morluğu olan kişilerin genellikle anne ve babalarında da bu vardır. Açık tenlilerde olmakla beraber esmer tenlilerde daha sık rastlanan bir durumdur. Göz çevresindeki kan damarlarının cilde yakın olması, ya da bu damarlarda yağ torbalanması nedeniyle dolaşımının iyi olmaması gibi nedenlerle görülebilir.

Ayrıca bu bölgede bulunan ciltte pigmentasyon (koyu renk oluşması) fazlalığından yani cilde rengini veren hücrelerin fazlalığından olan en sık görülen tipidir. Sıklıkla da her ikisi birden yani hem torbalanma hem de aşırı pigmentasyon bulunur. Alt kapakta olduğu gibi sıklıkla kirpiklerden kaşa kadar üst kapağı da kaplar.

Gözaltı morlukları çevresel koşullardan kolaylıkla etkilenir. Stres, yorgunluk, uykusuzluk, sigara içmek, alkol almak morlukları artırabilir.

Günümüzde yaygın olarak kullanılan göz çevresi botox uygulamalarının da göz torbalanmasını ve morluğunu artırıcı etkisi vardır.

Bu göz altı morluklarının giderilmesi hastadan hastaya değişmekle birlikte düzgün bir tedavi ile giderilebilir. Gözaltında ve göz çevresinde dolaşımı hızlandırıcı, hücreleri yenileyen kozmetik ürünler kullanmak morlukları biraz hafifletebilir ama ciddi bir fayda sağlamaz.

Gözlerinizi çok yormamaya çalışmak; ya da gözü yoran bir işte çalışıyorsanız ara ara gözlerinizi dinlendirmek göz altı morluğunu engellemek için bir önlem olabilir.

Göz Altı Morluğu Tedavisi:
Piyasada satılan göz altı kremleri bakım losyonları gibi pek çok ürün etki etmez ve genellikle bir fayda sağlamaz.

Göz altı morlukları lazer tedavisi yöntemi en iyi çözümü sunmaktadır ve basit bir estetik ameliyattır. Hastanın durumuna göre bazen her ikisi birden uygulanarak bunlardan büyük oranda kurtulmak mümkündür. Uygulanacak tedavi hastadan hastaya değişmektedir. Bazı hastalara sadece lazer bazılarına sadece ameliyat bazılarına da her ikisini birden uygulamak gerekir. Ameliyatla torbalanmaya neden olan yağ dokuları yer değiştirilerek daha düzgün görünüm sağlanır. İyileşme 5-7 gün kadar sürer. Sadece lazer yapılan hastalarda bazen birkaç seans tekrarlamak gerekir. Tedavi sırasında hasta kesin olarak güneşten uzak durmalıdır.

Göz altı morlukları tedavisi ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız lütfen iletişim bölümünden bize ulaşınız.

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


 
Arkadaşına haber ver

 
Bize yazın

 
Meme Estetiği (Mammoplasty)