KÖK HÜCRE ile KALÇA DİKLEŞTİRME, DOLGUNLAŞTIRMA ve BÜYÜTME

 

KÖK HÜCRE İLE KALÇA DİKLEŞTİRME, DOLGUNLAŞTIRMA VE BÜYÜTME

kok-hucre-ile-kalca-diklestirme-dolgunlastirma-ve-buyutme

 
Bugüne kadar yaygın olarak kullanılan silikon implant ile kalça büyütme en temel teknik idi. Silikon implant ameliyatı başlı başına bir cerrahi ameliyattır ve sonrasında ciddi bir iyileşme ve bakım dönemi gerektirir. Komplikasyon riski yüksektir. Genel anestezi şarttır. Kalça büyütmek ve dolgunlaştırmak için silikon implant uygulamasına daha sağlıklı bir alternatif olan hastanın kendi yağını enjekte etmek yıllarca uygulanan bir tekniktir. Fakat bu uygulamada konulan yağ hücrelerinin büyük çoğunluğu yaşayamadığı için eriyerek yok olmakta ve istenilen sonuca ulaşmak zor olmaktadır.

Yeni konsept tedavide yağ hücreleri kök hücrelerle zenginleştirilerek kalçalara konulduğunda bu kök hücreler yağ hücrelerinin burada yaşamasını ve sağ kalma oranını ciddi oranda etkileyerek çok daha başarılı bir sonuç almayı mümkün kılmaktadır. Kök hücrelerin damarlanma ve az oksijenli ortamda yaşayabilme kabiliyetleri sonucu yağ hücreleri de yaşayabilmektedir.  Tabii burada olmazsa olmaz altın kural bu hastalarda alınabilecek yeterli miktarda yağ olması gerekmektedir. Sonuç olarak kök hücrelerle zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu kalça estetiğinde başarılı bir şekilde kullanılmaktadır. Elde edilen sonuç hastanın kendi hücreleri kullanıldığı için son derece doğal ve yumuşak tır. Estetik ameliyat olduğu anlaşılmaz. Fazla olan bölgelerdeki yağlarda liposuction ile alındığı için vücut dış konturları düzelir, mesela beli, basenleri ve bacakları incelir, karın düzgünleşir.

Lokal yada genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmayı ve özel bir bakımı gerektirmez. Herhangi bir kesik izi kalmaz. 3-7 gün içinde normal hayata dönülebilir. Sigara içilmemesi altın kuraldır.

Kök Hücre Uygulama Alanları

 
Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medya
Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334

 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial