KÖK HÜCRE ile YÜZ GENÇLEŞTİRME

 

KÖK HÜCRE İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

kok-hucre-ile-yuz-genclestirme

 
Yüz gençleştirme estetik cerrahinin en çok uygulanan tedavilerinden birisidir. Yüz dokuları yaşın ilerlemesi ile birlikte tüm dokular gibi zayıflayıp yaşlanmaya ve hücre sayısı azalarak atrofiye olmaya başlar. Bu dokuların zayıflaması ve hücrelerin azalmasıyla yüz dokuları sarkmaya başlar.

Yüz dokuları yani yağlar, kaslar, cilt ve cilt altı yapıları yaş ile birlikte azalır ve sarkar. Kök hücre tedavisi ile bu eksilen dokular yeniden tamamlanarak gençleşme sağlanır. Bu tedavinin yağ hücresi tedavisinden en önemli farkı yağ hücreleri yüze enjekte edildiğinde oksijensizliğe tahammülü olmadığı için büyük çoğunluğu ölmekte ve erimektedir. Kök hücreler çok daha dayanıklıdır. Hızlıca konulduğu ortama adapte olarak burada yerleşip hemen adapte olarak çoğalmaya başlamaktadır.

Normal yağ dokusunu direkt olarak enjekte ettiğiniz de bunların büyük çoğunluğu oksijen yetersizliğinden ölmekte ve istenilen sonucu elde etmek zor olmakta yada pek çok defa bu işlemi uygulamak zorunda kalınır.

Ancak kök hücrelerin tutunma ve yaşama potansiyeli normal hücrelere göre çok daha yüksek, ileri derecede dinamik hücrelerdir ve yeni konulduğu yerde kolayca adapte olup yaşar, buranın kanlanmasını artırarak gençleşmesine yardımcı olur. Bu nedenle örneğin yanık hastalarında cilt altına verdiğinizde daha iyi bir kanlanma ve hatta yeni cilt oluşumuna zemin hazırlar.

En önemli özellikleri de yerleştikleri dokuda salgıladıkları enzimlerle damarlanma ve dolaşımı artırarak doku gençleşmesini sağlarlar.

Yüzde eksik olan yerlere kök hücreler yağ dokusu hücreleri ile birlikte yerleştirilerek sarkmış ve yaşlanmış olan yüz estetik konseptlere uygun olarak yeniden şekillendirilir. Yerleştirilen kök hücrelerle revitalize olur yani dokular yeniden canlanır.  Göz çevresi, yanaklar, alın, çene kenarları dudaklar, boyun cildi yenilenir ve dolgunlaşır.

Uygulama sonrası hasta hızla iyileşir şişlikler erken dönemde azalmaya başlar. Cilt altına yerleştirilen kök hücrelerin salgıladığı enzimler ve yeni oluşan cilt hücreleri sayesinde yenilenmiş gibi parlak canlı ve genç bir görünüme kavuşur. Dokuların sarkması sonucu yüzde oluşan boşluklar yeniden doldurularak yüz yeniden hacim kazanır ve gençleşir. Cilt kalitesini ileri derecede artırır ve bir yerde yaşlanan cildin yeniden gençleşmesini sağlar.

Uygulama sonrası hasta hızlı bir şekilde iyileşir ve etkileri hemen görülmeye başlar. Lokal yada genel anestezi altında yapılabilir. Hastanede kalmayı ve özel bir bakımı gerektirmez. Herhangi bir kesik izi kalmaz. 3-7 gün içinde normal hayata dönülebilir. Sigara içilmemesi altın kuraldır.

Kök Hücre Uygulama Alanları

 
Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Sosyal Medya
Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram
İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334

 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial