Lazer ile Koltuk Altı Aşırı Terlemesi ve Kokusunun Kalıcı Tedavisi

 

KOLTUK ALTI TERLEME TEDAVİSİ

994
 

Koltuk altı aşırı terlemesinde lazer ile kalıcı çözüm.

 
Terleme tüm sağlıklı insanlarda olması gereken vücudun su, tuz ve ısı dengesini sağlayan fizyolojik bir olaydır. Ancak ellerde, ayaklarda ve sıklıkla koltuk altından aşırı terleme ve sonucunda oluşan kötü kokular günümüz modern insanının sosyal hayatını önemli derecede etkilemekte, sonuç olarak da ciddi psikolojik sorunlara bile neden olabilmektedir.

Koltuk altında bulunan ter bezlerinin fazla çalışması sonucunda aşırı terleme ve burada bulunan bakteriler nedeniyle kötü, hoş olmayan bir koku ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Deodorant veya parfüm kullanımı bu kokunun oluşmasını bir derece azaltsa da tamamen ortadan kaldırmaz. Yaz aylarında da sıcağın etkisi ile terleme daha da artmaktadır.

 

Eski Yöntemler

 
Bunun dışında eski yöntemlerden olan göğüs boşluğunu açarak buraya gelen sinirleri kesmek veya koltuk altı derisinin ter bezleri ile birlikte çıkarılması ve sonra başka yerden alınan deri ile onarım gibi ağır cerrahi ameliyatlarda uygulanmakta ancak hastalarda kalıcı izlere neden olduğu için plastik cerrahlar ve hastalar tarafından pek tercih edilmemektedir.
 

Yeni Uygulama

 
Şu anda en çok kullanılan yöntem; lokal anestezi altında basitçe Lazer ile girilerek sadece aşırı terlemeye neden olan bezler tedavi edilir. Yöntem son derece kolaydır. Uygulama klinik de veya hastane de yapılabilir. Uygulama süresi 20-40 dakika kadardır.

Ameliyat sonrasında hastada bir kaç gün içinde normal hayatına dönebilir. Yapılır yapılmaz aşırı terleme durmakta ve normal  bir insan gibi terlemektedir. Hastanede yatmayı gerektirmez, günlük cerrahi işlemdir. Bu yöntemde cilt çıkarılmadığı için hasta sorunsuz olarak iyileşmekte, aşırı terleme ve kötü koltuk altı kokusu problemi kalıcı olarak düzeltilmektedir.

Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334
 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız