LAZER LİPOLİZ

 
Liposuction dilimizdeki anlamı ile vakum ile yağ alma işlemi senelerdir uygulanmakta olan bir yöntemdir. Bu tedavi yöntemi vücut konturlarını düzeltmek, şekillendirmek ve daha estetik görünüm kazandırmak amacı ile uygulanmaktadır.

Günümüzde de güvenle kullanılan bu teknik ile artık ileri düzeyde gelişmiş ve oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Klasik liposuction da işlemin başarısı büyük oranda cerrahın yeteneğine bağlıdır. Ameliyat sonrası düzensizlikler olması, aşırı morarma, geç iyileşme liposuction ameliyatlarının en çok şikayet edilen yanlarıdır. Bazı bölgeler örneğin sırt bölgesi, çene altı ve hatta yüz bölgesine klasik liposuction uygulamak daha zordur. Bazen ikinci veya üçüncü defa liposuction işlemi yapılacak olan hastalarda klasik liposuction uygulamak çok güç olabilir.

387
 
Günümüzde lazer yardımlı liposuction işlemi için geliştirilen en son lazer cihazları çok başarılı olmaktadır. Laser liposuction‘ın pek çok avantajı bulunmaktadır. Bunları sayacak olursak , işlem sırasında hemen hemen hiç kanama olmamakta, yağ hücrelerinin zarı lazer ile tahrip edilerek içlerinde bulunana depo yağların sıvılaşıp akması sağlanmaktadır.

Ayrıca sadece yağ hücrelerini etkilediği için etraf dokulara, damar ve sinirlere zarar vermemektedir.

Yağ sıvılaşmış şekilde tıpkı koyu bir süt gibi alınabilmektedir. Ayrıca yüz ve boyun gibi bölgelerde yağları lazer ile tahrip ettikten sonra almak gerekmemekte kendiliğinden lenfatikler yardımı ile yok edilmekte ve cilt sarkmaları ve kontur bozuklukları olmadan iyileşme sağlanmaktadır. Morarma ya hiç olmaz yada çok çok azdır. İyileşme çok hızlı olur. Uygulama sonrası ağrı olmaz. Lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilir ve kişinin günlük hayatını pek etkilemez.

Lazer lipolizis ile yağ parçalamaTüm bölgelere yapmak mümkündür. Erkelerde jinekomasti denilen meme büyümesinin tedavisinde, kadınlarda normal liposuction ile alınması çok zor olan sırt, omuz, kollarda yüzde zayıflatmak için kolaylıkla kullanılabilir. Lazer ile liposuction uygulaması sonrası yağlar yok olduktan sonra cilt kollajenleri de ısıtıldığı için cilt kendisini çok kolay toparlar, yağsız yeni yüzeye kolaylıkla adapte olur ve sarkmalar olmaz.

Lazer lipoliz yani yağların parçalanması işlemi oldukça güvenli ve Amerikan FDA tarafından onaylıdır.

Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334
 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız