LAZERLE VAJİNA ESTETİĞİ

 
Lazer teknolojik tıpta pek çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Kadın cinsel organı olan vajinada vücudumuzun diğer bölgeleri gibi yaşlanmakta dokular gevşemekte yer yer sarkmalar olmaktadır. Bu durum hastaların cinsel ve ruhsal sağlığını olumsuz etkilemektedir. Menapoz sonrası hormonal değişimler nedeniyle de bu bölgedeki yapılar deforme olmakta, cinsel ilişki sırasında duyulan haz miktarı büyük değişime uğramaktadır. Lazer ile Vajina Yenileme ve Lazer ile Vajina Daraltma sayesinde hastaların bu tip sorunları çözülebilmektedir.

Kadın cinsel organına yönelik yapılan cinsel estetik ameliyatlarında cerrahi yöntemler sarkmaları ve deformasyonları düzeltmeye yaramaktadır. Ancak gevşemiş ve sarkmış deri ve deri altı dokuları iç kısımlardaki mukozal yapılar, cinsel ilişkiyi ve haz duyumunu olumsuz etkilemektedir. Ayrıca G noktası (Gräfenberg noktası) denilen bölgedeki mukozal yapılarda gevşediği ve diriliğini kaybettiği için orgazm sorunları oluşmaktadır. İşte bu bölgedeki gevşemiş dokuları sıkılaştırmak ve gençleştirmek ve tekrar eski dolgunluğuna kavuşturmak için Vajinal Lazer Yenileme (Vaginal Laser Rejuvenation) yöntemi uygulanmaktadır.

Vajinal lazer yenileme mukozal yapılar gerginleştiği için sürtünme hissi artmakta, bu da duyulan hazzı olumlu yönde etkilemektedir.

Bazı kadınların cinsel olarak orgazm olamamaları ve cinsel hazzı az hissetmesi bazen psikolojik olsa da sıklıkla anatomik olarak bu bölgedeki düzensizliklerden kaynaklanır. Cinsel estetik uygulamaları arasında önemli bir yer tutan lazer vajina yenilemesi pek çok hastada etkili olmaktadır. Örneğin klitorisin aşırı örtülü olduğu durumlarda da bu bölgeyi açmaya yönelik cerrahi girişim uygulanır. Ancak bu bazen tek başına yeterli olmaz ve lazerle vajina yenileme gerektirir.

Vajinal hazzı sağlayan en önemli unsur vajinanın gergin olmasıdır. Gevşemiş ve sarkmış bir vajinada kadın sürtünmeyi daha az hissedeceği için duyulan haz da bu oranda az olacaktır ve bu nedenle hiçbir kadın gevşek bir organ istemez. Vajina sıkılaştırıp gevşemiş dokular gerginleştiğinde sürtünme hissi artacağından haz da artacaktır. Bu durum erkek için de önem taşır. Aynı şeyler erkeğin hissini de etkiler. Yani aşırı gevşek ve sarkık vajina erkek içinde az haz demektir.

Jinekoloji uzmanları bu konu ile fazla ilgilenmez, hatta önemsemezler. Bu yüzden bu konu plastik cerrahiyi daha fazla ilgilendirmektedir.

Kansız bir uygulama olan lazer vajinal yenileme sonrasında hasta günlük hayatına çok kolay dönmektedir. İyileşme dönemi kısadır. 1-3 haftalık cinsel perhiz uygulanır.

Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334
 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız