Vücut estetik ameliyatı, yüz estetik ameliyatı
Karın estetik ameliyatı, estetik lazer uygulamaları
 İstanbul plastik ve estetik cerrahi merkezi
  Bulunduğunuz bölüm : Estetik > Siğil Tedavisi | Lazerle Siğil Alma

Siğil Tedavisi | Lazerle Siğil Alma

Siğil Tedavisi

Siğiller eskiden olduğu gibi şimdi de günümüz insanını rahatsız eden pek çok kimse tarafından da neden ve nasıl olduğu, bilinmeyen derinin üst tabakasında, Human Papilloma virüs (HPV) denilen virüsün enfeksiyonu sonucu epidermisin aşırı gelişimi ile karakterli kanser olmayan kabarık yüzeyi pürtüklü yada düz estetik görünümü bozan cilt lezyonlarıdır.

Siğiller çoğunlukla cilt rengindedir şekilleri bulundukları bölgeye göre değişebilir. Pek çok tipi vardır en sık olanlar genellikle parmaklarda tırnakların kenarında el sırtı derisinde görülürler. Bazen siğillerin yüzeyinde kan damarlarının travma nedeni ile kanaması sonucu siyah noktacıklar bulunabilir.

En sık görüldüğü yerlerden biri olan ayak tabanında tek tek yada gruplar halinde bulunabilirler. Ayağın yere basması sonucu oluşan baskı nedeni ile buradaki siğiller dışa doğru değil derinin derinliklerine doğru büyürler. Kişiyi ciddi şekilde rahatsız ederler tıpkı ayakkabının içinde taş varmış gibi ağrıya neden olurlar.

Bazıları diğerlerine göre daha küçük ve üzerleri düzdür bunlara düz siğiller denir. Çok sayıda olabilirler en sık çocuklarda görülürler erkeklerde sakal bölgesinde, kadınlarda genellikle bacaklarda oluşur.

Siğil oluşumu Human Papilloma virüs (HPV) adlı virüsün insandan insana direkt teması ile yada bazen direk olmayan temasla da bulaşabilir.  Ciltteki küçük çatlaklardan girerek deriye yerleşir. Tırnaklarını yiyen çocuklarda oluşma riski yüksektir. El sıkışma ile bulaşması zordur deride kabarmaya neden olarak siğiller oluşur.

Siğiller bazı kişilerde daha sıklıkla oluşur bazılarında ise hemen hemen hiç olmaz. İmmün sistemin yani bağışıklık sisteminin etkili olduğu düşünülmektedir. Psikosomatik hastalık olarakta kabul edilebilir. İmmün sistemin zayıfladığı durumlarda ortaya çıkabilir.

Siğil tedavisi çocuklarda birkaç ay yada birkaç yıl içinde kendiliğinden gerileyebilir ancak ağrılı olan ve hızla yayılan siğiller tedavi edilmelidir. Büyüklerde siğiller çocuklardaki gibi kolay iyileşmez bu nedenle sıklıkla tedavi gerektirir.

Siğil Tedavisi Lazer

Siğiller çeşitli ilaçlarla tedavi edilebildiği gibi koter, dondurma, cerrahi yada lazer ile tedavi edilebilir. ilaç tedavileri hem uzun sürer hemde ilaçları kullanmak rahatsız edici olabilir.

En etkili, iz bırakmayan ve en kısa tedavi yöntemi lazerle siğil tedavisidir. Lazlerle siğil alma yöntemi ile alınan siğiller sonrası iz kalmaz. Bazen siğiller tekrarlayabilir lazer tedavisinin tekrarlanmasında herhangi bir sakınca yoktur. İyileşme 7-10 gün içinde tamamlanı.
siğil tedavisi

, , , , , , , , , ,


 
Arkadaşına haber ver

 
Bize yazın

 
Lazerli Liposuction Lazer Lipoliz