LAZER İLE TIRNAK BATMASI TEDAVİSİ

 
Tırnak batması tırnak yatağının bozulması ile tırnağın yumuşak dokuya doğru çıkmasıyla başlar. Bir çok hasta çözümü tırnak çektirmekten yana arar ama ancak lazerle kalıcı bir sonuç elde edilebilir. Tırnaklarımızın durumu ayak sağlığı açısıdan büyük önem teşkil etmekte ve buna parelel olarak etki ettiği yürümemizi ve koşmamızı zorlaştıracak bir faktör olarakta karşımıza çıkmaktadır.

Günümüzde erklerde ve kadınlarda hatta genç yaşlı ayrımı yapmaksızın çoğu bireyde tırnak deformitesi yada tırnak deformasyonuna rastlanmaktadır. Batık tırnak ve birlikte oluşan kanamadan dolayı hastaların psikolojisini etikelemekte ve günlük yaşamını zorlaştırmaktadır. Ayakkabıların hatalı kullanımı tırnakların yanlış kesilmesi yada tırnak yatağının genetik olarak bozulup deformasyon geçirmesi tırnağın uzama biçimini bozmakta ve tırnak yumuşak dokuya batarak hastanın şiddetli ağrı çekmesine hatta iltihap sonucu önemli hastalıklara bile sebep olabilir. Diğer taraftan bozulan tırnak şekli kadınlarda estetik görünümü olumsuz etkilemekte ve terlik yada ayakkabı giyerken problem yaşamalarına sebep olmaktadır.

Tırnakta oluşan bu problemi önemsemeyen hastalar kendilerini tedavi etmeye çalışmakta veya ayak sağlığı merkezlerine hatta pedikürcülere başvurmaktadırlar. Bunun sonucu tırnak çekme veya batan kısım kesilerek çıkarılması gibi yöntemlerle geçiçi tedavi edilmektedirler. Asıl tırnak batmasının sebebi olan tırnak yatağındaki deformasyon giderilmediği müddetçe hastalarda tırnak batması tekrarlar.

Artık teknolojinin gelişmesine paralel olarak tırnak yatağına uygulanan yatak plastisi ile mevcut deformasyon giderilmektedir. Yani tırnak batması lazerle onarılabilmekte ve lokal anestezi ile yapılan bu uygulamada Karbondioksit lazer kullanılarak tırnak yatağı yeniden şekillendirilir. Tırnak yatağını çok kolay kesip şekillendirebilen lazer ayrıca kanama olmasına engel olarak yaranın daha hızlı iyileşmesine yardım etmektedir. Deforme olan tırnak yatağı lazer ile düzeltilerek hem tırnağın düzgün olarak çıkması hemde bir daha batmamasını sağlamaktadır. 1-3 gün arasında hasta günlük yaşamına dönebilmekte tam iyileşme 7-10 günü bulmaktadır. Tırnak batması lazer tedavisi bu soruna kesin çözümler üretebilmektedir. Eğer tırnak batmasından şikayetçi iseniz iletişim kısmından mail yolu ile şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.

Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334
 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız