VAJİNA DARALTMA

 

Tüm estetik ameliyatlardan sonra ilk hedeflenen güzel olmak ve hoş görünmek olsa da işlevsellik, sonrasında sorunsuz olarak normal hayatına devam edebilmek kişinin kendisine duyduğu özgüvenin artmasında büyük önem taşır. Bir burun estetiği ameliyatı sonrası işlevsellik de güzellik kadar önemli olduğundan, cinsel organ yani kadınlarda vajinanın estetik ameliyatı sonrası da hem estetik güzellik, hem de işlevsel olması açısından çok büyük önem taşımaktadır.

 

Kadınlar Neden Cinsel Organ Estetiği Yaptırırlar?

 

Kadınların neden cinsel estetik yaptırdığı büyük merak konusudur. Bildiğiniz gibi sağlıklı ve normal bir cinsel yaşam önemli bir konudur. Kendince güzel görünmeyen bir cinsel organ kişide kendinde güvensizlik ve yetersizlik duygusu oluşturur ve cinsel yaşamı da ciddi derecede olumsuz etkiler.

Tüm bu nedenlerle pek çok çeşit uygulama yapılabilir. Vajina dudaklarındaki veya vajina kanalındaki problemler, asimetrik görüntüler, büyük ve küçük dudakların birbirinden çok farklı olması, yine dudakların üzerinde doğum yapma sonrası gibi çeşitli nedenlerle oluşmuş izlerin düzeltilmesi, vajina kanalı gevşemesi, derinin kırışık ve gevşek olması gibi şikayetlerin düzeltilmesi için yapılan işlemleri kapsar.

Ayrıca bazı kadınlarda klitoris denilen kısmın deri ile fazla kapalı olması yada dokuların arasında sıkışmış olmasından dolayı cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalmakta ve hastalarda orgazm problemleri yaşanmaktadır. Ama genellikle hastaların büyük çoğunluğu küçük dudakların ileri derecede büyük olması veya birbirlerinden çok farklı büyüklükte yani asimetrik olması nedeniyle cinsel estetik ameliyatlarına müracaat etmekteler.

Cinsel olarak daha aktif oldukları için çoğunlukla genç kadınlar vajina daraltma ameliyatı başka bir deyişle vajina estetiği gerektiren sorunlardan şikayetçi olmaktadırlar. Cinsel soğukluğa sebep olması kadınların bu konuda hekime başvurmasındaki en büyük etkendir. Bu ameliyatı çoğunlukla lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabildiği gibi gerekirse genel anestezi ile de yapılabilmektedir. Bu ameliyatlar tecrübeli ellerde yapıldığında önemli bir yan etkisi yoktur.

 

Cinsel Estetik ( Vajina Estetiği ) Ameliyatı Sonrası

 

Cinsel organ estetiği ameliyatından bir hafta sonra hasta denize girebilir, rahatlıkla duş yapabilir ve ağır spor aktivitelerine 2-3 hafta sonra tekrar başlayabilir. İdrar yapma sorunu olmaz, hatta hasta adet görüyorsa da önemli bir sakıncası yoktur. Ancak bu bölgedeki hassasiyet nedeniyle birkaç gün lokal uyuşturucu krem kullanılması, bölgenin özel antiseptik maddeyle temizlenmesi uygun olur. Antibiyotik kullanmayı çoğunlukla gerektirmez. Hasta cinsel estetik ameliyatından sonra yapılan ameliyatın boyutuna bağlı olarak 2-4 hafta sonra cinsel yaşamına dönebilir. İlk zamanlarda vajinada hassasiyet olabilir ama birkaç hafta sonra bunlar da geçer ve hastada genellikle belli olan bir iz kalmaz.

Dr. Nuri Battal ile İletişime Geçin

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız

Dr. Nuri Battal
dr nuri battal

Dr. Nuri M. Battal hakkında bilgi almak için tıklayınız.

İletişim Bilgilerimiz
Adres: Valikonağı Cad. 83/5 Nişantaşı
Telefon: 0212 232 3334
 

Bizimle İletişime Geçin

 

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon

Mesajınız